Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Veterani i UÇK-së tash e 6 ditë i zhdukur, familja kërkon ndihmë për ta gjetur

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën.

  Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm, por vetë mori një drejtim të panjohur deri më tani.

  Për fatin e ish-ushtarit të UÇK-së, Samir Puzës ka gjashtë ditë që familjarët nuk kanë asnjë informacion.

  Ai jetonte i vetëm në këtë pjesë të shtëpisë, por që  kohën e lirë e kalonte në këtë kompjuter, meqenëse ish-luftëtari nuk posedon as telefon.

  Sipas vëllait të tij, 38-vjeçari ishte person i qetë ndërsa nuk kishte as ndonjë problem të hapur.

  Ndihmë për gjetjen e ish-ushtarin e UÇK-së, familja po kërkon nga qytetarët dhe nga organet e rendit.

  Samir Puza i njohur me nofkën e luftës si “Maka” ishte angazhuar në UÇK qysh në moshën 16-vjeçare.

  Në maj të 98-së kishte marrë pjesë në betejën e Loxhës, ndërsa aktivitetin ushtarak e kishte vazhduar në Koshare deri në përfundim të luftës.

  Nga organizata e veteranëve të luftës thonë se janë në pritje të një informacioni fillestar që të nisin kërkimet grupore.

  Të angazhuar në gjetjen e veteranit të luftës qysh nga dita e martë është edhe Policia e Kosovës.

  Kërkimi nga familjarët e Samir Puzës do të nis të shtunën në orën 8 të mëngjesit, e që destinacion fillestar e kanë një pjesë malit, ku sipas tyre e kishte vizituar disa herë ish-pjesëtari i UÇK-së.

   

  Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Indi ku mbeten të vrarë mbi 260 persona. Kreu i...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen në një intervistë ka folur për zhvillimet e fundit në vend, tensionet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi. Diplomati...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Kosovari 47 vjeçar po drejtonte furgonin në mënyrë korrekte kur është goditur nga një makinë që kishte hyrë në korsinë e gabuar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Udhëheqësi i forcës mercenare ruse, Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka thënë se gati të gjithë luftëtarët e tij janë larguar prej qytetit ukrainas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.