[wp-story]

Lajme

Veseli viziton familjen e Tahir Sinanit: Njëri prej heronjve më të lavdishëm të luftës sonë

Veseli viziton familjen e Tahir Sinanit: Njëri prej heronjve më të lavdishëm të luftës sonë
09:34 | 01 Gusht 2019

Kryeparlamentari dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli sot ka vizituar familjen e heroit kombëtar Tahir Sinanit në Bujan të Tropojës.

Ai ka biseduar me familjen e heroit Tahir Sinani për heroizmin e madh dhe rolin që ka pasur në luftë ai, shkruan lajmi.net.

“I lindur e rritur afër kullës së Mic Sokolit, Tahir Sinani ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në historinë e luftës për liri të popullit tonë dhe duhet të shërbejë si model frymëzimi për brezat e ardhshëm të të rinjve”, ka shkruar Veseli.

Ky është postimi i tij i plotë:

Për të kujtuar e nderuar veprën e Tahir Sinanit, njërit prej heronjve më të lavdishëm të luftës sonë për liri, u ndala për vizitë në shtëpinë e tij në Bujan të Tropojës. Me fëmijët, vëllezërit, nipat e mbesat e tij bisedova për heroizmin e Tahirit dhe për kurajon që ai iu jepte bashkëluftëtarëve të tij përpara çdo beteje me trimërinë e tij të rrallë. I lindur e rritur afër kullës së Mic Sokolit, Tahir Sinani ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në historinë e luftës për liri të popullit tonë dhe duhet të shërbejë si model frymëzimi për brezat e ardhshëm të të rinjve.

 

Image

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera