[wp-story]

Lajme

Veseli: Qytetarët duhet të zgjedhin mes PDK-së me Amerikën ose një koalicioni të korrupsionit

Veseli: Qytetarët duhet të zgjedhin mes PDK-së me Amerikën ose një koalicioni të korrupsionit
19:06 | 27 Shtator 2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se zgjedhja e qytetarëve në vend është e qartë, ose një qeveri të PDK-së me Amerikën, ose një koalicion i dobët izolimi dhe korrupsioni që nuk i sjell asnjë të mirë Kosovës.

Ai në një tubim në Kaçanik ka thënë se kaçanikasit kanë vendosur se kënd e duan për kryeministër.

“Ata e dinë se ne jemi të vetmit që do t’i promovojmë të rinjtë dhe do u japim mundësi të vërteta për sukses atyre. Ata e dinë sa e rëndësishme është për Kosovën që Kryeministër të jetë dikush që di ta forcojë partneritetin me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe që e ka përvojën e nevojshme për ta bërë këtë”, ka thënë ai.

Sipas tij, zgjedhja është më e qartë se kurdoherë këto ditë: një qeveri në krye më PDK-në që e forcon bashkëpunimin me SHBA-në për të luftuar korrupsionin dhe për të ndërtuar një ekonomi të fortë ose një koalicion të dobët të izolimit dhe korrupsionit, që nuk ia sjellë asnjë të mirë Kosovës.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera