×
 • Lajme
 • Lajme

  “Vendimi për lejimin e dasmave do të merret brenda orësh”

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Në faqen zyrtare të biznesenëve, thuhet se urdhëresa për lejimin e mbajtjes së dasmave është çështje e orëve.

  Kjo pas takimit që kanë pas sot me ministrin e MTI-së, Vesel Krasniqi.

  Ky është njoftimi i plotë:

  Lajm i madh!

  Sot më 25.06.2020 mbajtem takimin me ministrin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë z. Vesel Krasniqi për të qartësuar një herë e mirë amullin dhe konfuzionin e krijuar në lidhje me lejimin e mbajtjes së dasmave. Takimi ishte shumë i frytshem dhe ashtu si u propozua në mbledhjen e Qeverisë së 23.06.2020 që dasmat të fillojnë të mbahen. Takimi ishte mjaft i qart dhe shumë i frytshem është qështje e orëve për urdhresen nga MTI-ja

  ë biznesenëve, thuhet se urdhëresa për lejimin e mbajtjes së dasmave është çështje e orëve.Kjo pas takimit që kanë pas sot me ministrin e MTI-së, Vesel Krasniqi.
  Ky është njoftimi i plotë:

  Lajm i madh!Sot më 25.06.2020 mbajtem takimin me ministrin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë z. Vesel Krasniqi për të qartësuar një herë e mirë amullin dhe konfuzionin e krijuar në lidhje me lejimin e mbajtjes së dasmave. Takimi ishte shumë i frytshem dhe ashtu si u propozua në mbledhjen e Qeverisë së 23.06.2020 që dasmat të fillojnë të mbahen. Takimi ishte mjaft i qart dhe shumë i frytshem është qështje e orëve për urdhresen nga MTI-ja.

  Përfito nga zbritja e madhe në NimiTV me pakon DigiPrime!
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë ka publikuar të hënën vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj. Në mësim e emrave që janë emëruar...
  Lajme15 Korrik 2024
  Inspektorati Policor i Kosovës ka publikuar raportin e inspektimit të jashtëzakonshëm lidhur me “Vlerësimin e trajtimit dhe procedimit të rasteve të trafikimit...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati takoi...
  Të tjera
  Vip15 Korrik 2024
  Një prej ish-banoreve më të komentuara të “BBV3”, Rike Roçi, ka qenë mbrëmjen e sotme e ftuar në “Top Arena”. Ajo ka...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri njoftoi sot për pensionimin nga Kombëtarja e Zvicrës, të cilës i dha shumë gjatë 14 vjetëve sa luajti atje. Ylli...
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë i ka publikuar vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj të cilët janë përzgjedhur përmes dy proceseve, atij...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.