Bota/Rajoni

Vendimi i MASHT për bursa, edhe studentët e Edukimit paralajmërojnë protestë

Vendimi i MASHT për bursa, edhe studentët e Edukimit paralajmërojnë protestë
16:06 | 04 Nëntor 2019

Këshilli i Studentëve të Fakultetit të Edukimit bën thirrje publike për të gjithë studentët që të martën më datë 5.11.2019 në ora 11:00 të dalin në protestë.

Qëllimi i kësaj proteste është që të shprehen pakënaqësitë e studentëve për mospërfshirjen e Fakultetit të Edukimit në konkurs të bursave, njofton Klan Kosova.

“Ne si Këshill synimin kryesor e kemi mbrojtjen e të drejtave të studentëve. Nuk do lejojmë që të diskriminohen studentët e Fakultetit të Edukimit ku dihet së është një ndër fakultetet më me prioritet në Republikën e Kosovës”.

“Nisja do të bëhet nga ora 10:40 nga Fakulteti i Edukimit ku do të marshojmë drejt MASHT-it dhe Rektoratit të UP-së”.

Kujtojmë se sot gjatë ditës është mbajtur protestë lidhur me këtë çështje. Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera