×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vendimi i MASHT për bursa, edhe studentët e Edukimit paralajmërojnë protestë

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Këshilli i Studentëve të Fakultetit të Edukimit bën thirrje publike për të gjithë studentët që të martën më datë 5.11.2019 në ora 11:00 të dalin në protestë.

  Qëllimi i kësaj proteste është që të shprehen pakënaqësitë e studentëve për mospërfshirjen e Fakultetit të Edukimit në konkurs të bursave, njofton Klan Kosova.

  “Ne si Këshill synimin kryesor e kemi mbrojtjen e të drejtave të studentëve. Nuk do lejojmë që të diskriminohen studentët e Fakultetit të Edukimit ku dihet së është një ndër fakultetet më me prioritet në Republikën e Kosovës”.

  “Nisja do të bëhet nga ora 10:40 nga Fakulteti i Edukimit ku do të marshojmë drejt MASHT-it dhe Rektoratit të UP-së”.

  Kujtojmë se sot gjatë ditës është mbajtur protestë lidhur me këtë çështje. Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Dy persona janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi dyshohet se shpërndanin drogë në lokalet e natës. Personat G. H., 25-vjeçar dhe...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Eksportet e Kinës të dy mineraleve të rralla thelbësore për prodhimin e gjysmëpërçuesve ranë në zero në gusht, një muaj pasi Pekini...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Një tribunë e stadiumit me bari artificial në Korishë të Prizrenit është shembur gjatë ditëve të fundit. U përurua në vitin 2019,...
  Vip23 Shtator 2023
  Afrona Dika ditët e fundit po i kalon në një nga ishujt më të pasur të Islandës. Ajo nuk e bëri publike...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, gjatë të premtes ka takuar kandidatët shqiptarë që do të marrin pjesë në zgjedhjet e...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Eksportet e Kinës të dy mineraleve të rralla thelbësore për prodhimin e gjysmëpërçuesve ranë në zero në gusht, një muaj pasi Pekini...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ushtria e Libanit deklaroi se hodhi gaz lotsjellës ndaj ushtarëve izraelitë në përgjigje të sulmit të këtyre të fundit me bombola tymi...
  Sport23 Shtator 2023
  Vedat Muriqi e ka nisur për mrekulli sfidën mes Gironës dhe Mallorcës. Sulmuesi kosovar vetëm pas katër minutave lojë ka gjetur golin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.