Gjuha:
×
 • Front TV
 • Front TV

  Vendim: Në këtë kohë fillon ora policore në zonat e kuqe

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar për masat e reja anti-Covid që do të hyjnë në fuqi nga dita e premte e kësaj jave, raporton Front Online

  Komunat me rrezik të lartë, apo në zonë të kuqe Hoti ka bërë të ditur se do të ndalohen aktivitetet ekonomike pas orës 19:00.

  “Në zonë të kuqe janë shtatë komuna, Prishtina, Podujeva, Gjakova, Gjilani, Ferizaj, Fushë Kosova, Obiliqi dhe Shtimja. I kemi marrë dy veprime, e lejojmë aktivitetin ekonomik të zhvillohet deri nq orën 19 me specifikat e manualit për mbrojtje nga koronavirusi. Nga ora 19:00 mbyllet çdo aktivitet ekonomik vendoset kufizim I plotë I qytetarëve, orë policore nga ora 19 në këto komuna. Ndalohen hyrje-daljet në këto komuna nga ora 19:00”, ka deklaruar Hoti.

  Hoti tha se masat do të hyjnë në fuqi nga kjo e premte.

  Kjo është zgjidhja më e mirë që kemi mundur të bëjmë, duke pasur parasysh interest që ka ekonomia, por duke vendosur në rend të parë shëndetin publik. Masat do t’i dërgojmë për votim menjëherë pas kësaj konference. Masat hyjnë në fuqi të premten në orën 19:00, kur fillon mbyllja e komunave në zonë të kuqe. Gjatë ditës kemi leju aktivitetin ekonomik me masa strikte”, ka deklaruar Hoti./Front Online

  Vendim: Këto janë masat e reja anti-Covid, vendoset orë-policore

   

   

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Front TV27 Maj 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka paralajmëruar se javët e ardhshme do të shtohet intensiteti i punës së Kuvendit përkundër faktit se a merr apo...
  Ekonomi27 Maj 2023
  Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, konsideron se formimi i Fondit Sovran do të jetë projekt i dështuar dhe barrë...
  Front TV25 Maj 2023
  Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i ri i komunës së Zubin Potokut. Ai ishte kandidat i PDK-së në zgjedhjet e 23...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti i Kirgistanit tha të shtunën se ish-republika e tij sovjetike ishte gati të  bashkëpunonte me BE-në. “Kirgistani është i gatshëm të...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovksi, ka thënë këtë të shtune se marrëdhëniet pozitive ndërmjet Kosovës dhe...
  Vip03 Qershor 2023
  Capital T, Majku dhe Ledri, kanë bashkuar forcat e tyre për një bashkëpunim. Ky bashkëpunim tashmë është publikuar. ‘’Yjet Dalin Natën’’, quhet...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Indi ku mbeten të vrarë mbi 260 persona. Kreu i...
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.