Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vëllai i presidentit Trump në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrihet në spitalin e New York-ut

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Vëllai më i vogël i presidentit amerikan Donald Trump, Robert Trump, është shtrirë në spitalin e New York-ut.

  Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, megjithëse shkaqet e gjendjes së tij ende nuk dihen, thuhet se i njëjti është në gjendje të rëndë shëndetësore.

  Zëdhënësi për medie në Shtëpinë e Bardhë, Kayleigh McEnany, e konfirmoi lajmin për ABC News, dhe shtoi se presidenti si dhe vëllai i tij kanë marrëdhënie të ngushta mes vete, si dhe Trump do të jep detaje të mëtutjeshme më vonë.

  Ndërkohë, burimet i than ABC News, se presidenti i SHBA-së, do të vizitojë vëllanë e tij sot, megjithëse nuk ka ende diçka zyrtare.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Është “ndoshta” koha për një sekretar të përgjithshëm të NATO-s që vjen nga Britania e Madhe, duket të ketë sugjeruar presidenti amerikan,...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Sunak ka thënë se...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.