[wp-story]

Lajme

Veliu takon ambasadoren franceze, flasin për vizat

Veliu takon ambasadoren franceze, flasin për vizat
14:08 | 06 Tetor 2020

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel.

Në këtë takim u bisedua për çështje të ndryshme që ndërlidhen me bashkëpunimin mes Francës dhe Kosovës.

Veliu theksoi se MPB është e gatshme që të avancojë shkëmbimin e informatave dhe të ofrojë bashkëpunim në çështjet e ngritura nga autoritete franceze dhe kosovare, me theks të veçantë në ato që lidhen me procesin e liberalizimit të vizave.

Butel vlerësoi lartëpunën dhe angazhimin eVeliu dhe me këtë rast i përcjelli letrën e ministrit të MPB-së në Francë, Gerald Darmanin.

Të dy palët u dakorduan që të ketë angazhim të përbashkët në identifikimin e fushave më interes të të dyja shteteve që ndërlidhen jo vetëm me liberalizimin e vizave por edhe bashkëpunimit në tërësi.

Me këtë rast, ministri Veliu e falënderoi ambasadoren Butel për përkrahjen e deritanishme që ka dhënë për institucionet e sigurisë në Kosovë.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera