Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Veliu takohet me ambasadorin italian në Kosovë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando.

  Në këtë takim u bisedua për organizimin e vizitës që do të zhvillojmë gjatë këtyre ditëve në Itali, me qëllim të nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit policor mes të dy vendeve.

  Në njoftimin e MPB-së thuhet se Veliu vlerësoi lartë punën e Italisë dhe përkrahjes së vazhdueshme që ka ofruar për institucionet e Kosovës.

  Të dy bashkëbiseduesit shprehëm gatishmërinë për vazhdim të bashkëpunimit edhe në fushat e tjera me interes të dyanshëm.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës ka përkujtuar tre aktivistët e vrarë të Kosovës më 24 dhe 25 mars në vitin 1999 nga forcat serbe....
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar të premten në fshatin Loxhë të Pejës, pasi dyshohet se ka kanosur dy zyrtarë të KEDS-it, të cilët...
  Lajme25 Mars 2023
  Një zjarr i madh e ka përfshirë një objekt në Pejë. Nuk dihet ende se cili ka qenë shkaku i këtij zjarri,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një adoleshente, e cila u dogj e gjallë nga ish-partneri, dha frymën e fundit në spitalin ku po kurohej, pas pesë ditësh...
  Vip25 Mars 2023
  Vitin 2017, Luiz Ejlli dhe Rezarta Smaja morën pjesë në Festival me këngën ‘Ra një yll’ me tekst nga Agim Doçi. Ajo...
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...
  Kronika25 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili kishte vjedhur 63 drita solare në lagjen Jusuf Gërvalla në Prishtinë. Rastin në...
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar pasi ishte i kërkuar nga Policia e Kosovës për ngacmim. Në raportin 24 orësh të policisë bëhet e...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Lipjan ka njoftuar në Polici së është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. E, njëjta pas sulmit ka pranuar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.