[wp-story]

Bota/Rajoni

Vdiq nga koronavirusi peshkopi Atanasija

Vdiq nga koronavirusi peshkopi Atanasija
21:20 | 04 Mars 2021

Peshkopi i pensionuar i Zahumlje-Hercegovinës, Atanasija ka vdekur pasi u infektua me koronavirus.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur prifti ortodoks serb në Deçan, Sava Janjic, i cili përmes një shkrimi në Facebook.

Atanasija ishte duke u trajtuar në spital dhe ishte në gjendje të rëndë të, me inflamacion të të dy mushkërive.

Peshkopi në pension Atanasija i Zahumlje-Hercegovinës dhe Primorje-Gorski Kotar u shtrua në spitalin e Trebinjes për trajtim në gjysmën e dytë të shkurtit, pasi rezultoi pozitiv me COVID-19.

Са сузама смо примили вест о блаженом уснућу нашег љубљеног Владике Атанасија чија душа сада хита сладчајшем Христу за…

Posted by Sava Janjić on Thursday, March 4, 2021

 

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera