[wp-story]

Bota/Rajoni

Vdesin pesë pacientë në Indi, zjarri përfshin spitalin

Vdesin pesë pacientë në Indi, zjarri përfshin spitalin
12:49 | 27 Nëntor 2020

Pesë pacientë me koronavirus vdiqën në mëngjesin e së premtes nga një zjarr që shpërtheu në një spital në rajonin Gujarat të Indisë.

Sipas autoriteteve lokale për menaxhimin e emergjencave, zjarri tashmë është vënë nën kontroll dhe pacientët tjerë janë dërguar në spitale tjera që ndodhen afër, shkruan Anadolu.

“Një zjarr shpërtheu në repartin e kujdesin intensiv në spital të premten herët në spitalin Shivanand. Në spital ndodheshin 33 pacientë. Pesë vdiqën nga zjarri”, tha një zyrtar për mediet ndërkombëtare.

Përderisa qeveria qendrore dha urdhër për zhvillimin e hetimeve për këtë incident, autoritetet njoftuan se familjet e viktimave do të kompensohen e kryeministri indian, Narendra Modi, shprehu ngushëllime.

India ndërkohë po vazhdon të përballet me pandeminë. Disa rajone janë duke shënuar rritje të numrit të rasteve. Deri më tani, në këtë shtet janë regjistruar mbi 9.3 milionë persona të infektuar dhe rreth 135 mijë të vdekur.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera