Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdesin edhe dy kosovarë nga koronavirusi!

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Edhe dy qytetarë të Kamenicës kanë vdekur mbrëmë si pasojë e virusit COVID-19.

  Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati njoftoi për dy vdekjet e fundit duke theksuar se njëri ishte 74 vjeç, kurse tjetri 71.

  Numri i personave që humbën jetën nga koronavirusi në këtë komunë ka shkuar në 8.

  “Lutem që këto raste të shërbejnë si vetëdijësim për kujdes të shtuar ndaj shëndetit tuaj e njerëzve përreth.Ruani më të dashurit tuaj duke #vendosurmaskën, #mbajturdistancë e duke #pastruarduart.
  Nushëllimet më të sinqerta familjeve që humbën të dashurit e tyre”, tha Kastrati.

  Ky është bilanci me COVID-19 në Kamenicë– 107 raste të identifikuara;– 76 të shëruar plotësisht;– 23 raste aktive;– 8 të vdekur.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.