[wp-story]

Bota/Rajoni

Vdes zëvendëspresidentit i Parlamentit gjerman, Dreshaj: Ishte karizmatik dhe tejet i matur në procese

Vdes zëvendëspresidentit i Parlamentit gjerman, Dreshaj: Ishte karizmatik dhe tejet i matur në procese
15:56 | 26 Tetor 2020

Ka vdekur në moshë 66-vjeçare zëvendëspresidenti i Bundestagut Thomas Opperman.

Figurën e politikanit socialdemokrat e ka lartësuar zëvendësministri i Punëve të Jashtme Gani Dreshaj.

Dreshaj tha se Opperman ishte një njeri një parlamentar fantastik, karizmatik dhe tejet i matur në procese.

“Është ndarë nga jeta socialdemokrati i madh, Thomas Oppermann. Ai ka përfaqësuar në mënyrën më të mirë vlerat e socialdemokracisë dhe vetë demokracinë. Opermann ishte një parlamentar fantastik, karizmatik dhe tejet i matur në procese. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e tij”.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera