Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes një ish-ushtar i UÇK-së

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ka ndërruar jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shaban Berisha.

  Berisha i cili njihet edhe si rapsod,  vuante nga një sëmundje e rëndë dhe vdiq në moshën 53-vjeçare.

  Pas përfundimit të luftës në Kosovë, i ndjeri ishte bërë pjesë e UÇPMB-së.

  Njoftimi i plotë:

  Nderroi jete ish-Ushtari i UCKse dhe rapsodi Shaban Berisha!

  Ne moshen 53 vjeqare pas nje semundje te rend ka vdekur ish-ushtari i UCKse Shaban Berisha. Berisha ishte ushtar nga oret e para, bashke me Abedin Sogojeven dhe shume te tjere.

  Pas perfundimit te luftes ne Kosove Shabani u be pjese e UCPMBse dhe me pas UCK se Maqedoni per clirimin e trojeve shqiptare.

  Shaban Berisha, ka lindur ne Grabovc te Fushe Kosoves. Por, pas luftes sikur shume ish ushtar te UCKse qe u flaken rrugeve pa pune dhe pa te ardhura ishte edhe i ndjeri.

  Ai do te kujtohet si nje luftetar dhe rapsod qe nuk diti ti ndaj pushken dhe kengen.

  I perjetshem kujtimi per te.

   

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.