Lajme

Vdes një foshnje nga koronavirusi në Kosovë

Vdes një foshnje nga koronavirusi në Kosovë
15:07 | 07 Maj 2021

Sot në Kosovë ka vdekur një foshnje e infektuar me koronavirus.

Vdekjen e 1 vjeçarit/es nga Prishtina e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes njoftimit të saj të zakonshëm ditor për situatën me virusin ngjitës.

Në vend brenda 24 orëve të fundit janë raportuar edhe tri raste të tjera të vdekjes:

Ferizaj 1 rast (78 vjeç),
Mitrovicë 1 rast (67 vjeç),
Podujevë 1 rast (42 vjeç).

Njoftimi i plotë i IKSHPK-së:

389 TË SHËRUAR DHE 170 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, May 7, 2021

 

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera