[wp-story]

Kronika

Vdes në QKUK një grua nga Shqipëria, policia heton rastin

Vdes në QKUK një grua nga Shqipëria, policia heton rastin
10:47 | 20 Qershor 2020

Policia e Kosovës ka nisur hetimet lidhur më një vdekje të dyshimtë.

Policia njoftoi se në QKUK ka vdekur një grua, shtetase e Shqipërisë e cila ishte e martuar në Kosovë.

“ Në fshatin Shtrubullove të Gllogocit 19.06.2020 – 09:20. Raportohet se në QKUK ka ndërruar jetë viktima femër shqiptare shtetase e Republikës së Shqipërisë. Sipas informatave viktima ishte e martuar në Gllogoc”, thuhet ne raportin e policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera