Bota/Rajoni

Vdes në moshë të re profesoresha kosovare e cila punoi në universitetin zviceran

Vdes në moshë të re profesoresha kosovare e cila punoi në universitetin zviceran
20:47 | 27 Shtator 2022

Ka vdekur në moshë të re profesoresha nga Gjilani, Shqiponje Isufi, e cila ka punuar në Universitetin e St. Gallen, në Zvicër.

Ajo ka vdekur papritur kanë njoftuar familjarët. Varrimi është njoftuar se do të bëhet e ditur me kohë.

Njoftimi i plotë:

Lajm mortorë! Shqiptarët e Zvicrës në zi!

Familja Isufi nga Zvicra Gjilani, me pikëllim të thellë njofton për vdekjen e hershme dhe të papritur të bijës së tyre, Profesoreshës së ekonomisë në Universitetin e St. Gallen, Zvicër.Prof. Dr. SHQIPONJA ISUFI- 29.01.1981 – 25.09.2022

Shqiponja Isufi ishte shembull i një gruaje të suksesshme. Ajo në moshë të re u bë doktore e shkencave ekonomike dhe Profesoreshë e ekonomisë dhe njëkohësisht drejtonte një ndërmarrje tejet të suksesshme në fushën e ekonomisë. Shqiptarët e Zvicrës humbën pjestaren e komunitetit të tyre, shkencëtaren me të cilën mburreshin të gjithë!

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera