[wp-story]

Lajme

Vdes mjeku i njohur Zenel Kabashi

Vdes mjeku i njohur Zenel Kabashi
11:25 | 25 Nëntor 2020

Mjeku i njohur Zenel Kabashi ka vdekur sot në moshën 79-vjeçare.

Lajmi për vdekjen e tij është bërë i ditur nga institucioni shëndetësor ku ishte i angazhuar së fundmi, Qendra Diagnostike Terapeutike “EndoMed-B”.

“Me pikëllim të thellë lajmërojmë se sot u nda nga kjo jeta bashkëpunëtori jonë Dr. Zenel Kabashi. U prehtë në paqe”, ka shkruar EndoMed-B në Facebook.

Kabashi ishte internist dhe gastroenterolog. Diplomoi në vitin 1968 në Universitetin e Sarajevës, Fakulteti i Mjekësisë, kurse specializoi në Beograd.

Për dekada punoi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera