×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes laboranti nga Peja Albert Rexhaj, ishte i infektuar me COVID-19

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Laboranti i njohur Albert Rexhaj, i infektuar me koronavirus ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në një klinikë në Turqi.

  Lajmin për vdekjen Rexhajt e kanë dhënë shumë miq të tij, teksa theksojnë se Peja ka humbur një profesionit shëndetësor dhe një humanist të madh.

  Kardiologu i njohur Daut Gorani, shkruan se njerëzit si Alberti janë të rrallë.

  “Alberti ynë, human, punëtor i palodhshëm, i përkushtuar për profesion, për familjen, për shoqëri, gjithmon i gatshëm ti ndihmoj çdokujt”, shkruan Gorani ndër të tjera.

  Ndërsa, miku i ngushtë i laborantit Rexhajt, Rajan Arapi, tha për Gazetën Sinjali se i ndjeri ishte konfirmuar pozitiv me COVID-19 rreth tri javë më parë si dhe vuante edhe nga një sëmundje tjetër.

  “Alberti ka vuajtur nga një sëmundje e cila ka qenë e menaxhueshme, rreth tri javë më parë ishte infektuar me COVID-19. I ndjeri ka qenë i hospitalizuar në një prej klinikave në Turqi dhe gjendja e tij sipas familjarëve ka qene mjaftë e rëndë”, tha Arapi

  Arapi shtoi se rrethi i Albertit ka shpresuar që ai do ta fitonte betejën me virusin, por “fatkeqësisht nuk ia doli”.

  Ceremonia e varrimit të Albert Rexhajt pritet të mbahet të premten.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Naim Murselit sot iu caktuan 30 ditë paraburgim ndërsa Gjykata Themelore nè Prishtinë tha se ekziston dyshimi i bazuar mirë se ai...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës ka publikuar sot të gjeturat e Komisionit Evropian në raportin e fundit për Kosovën ku evidentohet...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Dubai, ku po mbahet COP28, konferenca kryesore globale për ndryshime klimatike, ka...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Adri, Iliriana dhe Shqipja kanë biseduar mbrëmë goxha gjatë në dhomën e gjumit. Ata pëshpëritnin teksa...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Kaderi kanë biseduar rreth jetës private të Bleros. Kaderi ishte kurioze për raportin e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero dhe Kaderi kanë shpalosur detaje rreth jetës private të tyre. Kaderi ka treguar se ajo është rritur vetëm nga babai pasi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Teksa qëndronin në oborr Ylli, Besi dhe Santiana, Ylli thirri Ganiun për t’i treguar diçka për njërën nga banoret. Ai i tregoi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Buci dhe Santiana kanë biseduar, janë përplasur dhe përsëri kanë qeshur e janë thumbuar me njëri-tjetrin. Por mbrëmë Buci ka paralajmëruar Santianën...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Edona kanë rikthyer raportet e mira mes tyre. Përndryshe ata diskutuan edhe për lojën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.