[wp-story]

Lajme

Vdes ikona e muzikës shqipe Nexhmije Pagarusha

Vdes ikona e muzikës shqipe Nexhmije Pagarusha
10:40 | 07 Shkurt 2020

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha.

Ajo pati një sëmundje të shkurtër, e cila ia mori jetën në moshën 86 vjecare.

Pagarusha ka lindur me 7 maj 1933 në Pagarush.

Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës shqipe, ishte e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit.

 

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera