Vip

Vdes djali i Tina Turner, Ronnie

Vdes djali i Tina Turner, Ronnie
19:21 | 09 Dhjetor 2022

Artistja e njohur, Tina Turner ka pësuar një tjetër tragjedi.

Ylli i hitit “What’s Love Got to Do With It”, Ronnie vdiq këtë javë, njoftoi gruaja e tij, Afida në Instagram. Ai ishte 62.

“Zoti im, Ronnie Turner një engjëll i vërtetë, burri im, shoku im, zemra ime nuk isha në gjendje të të shpëtoja, të dua për këto 17 vite, jam shumë e zemëruar”, ka shkruar Afida në një postim me foto të bashkëshortit të saj të ndjerë.

Burime të zbatimit të ligjit thanë për TMZ se ata morën një telefonatë urgjente nga dikush që pretendonte se Ronnie po luftonte për të marrë frymë. Disa minuta më vonë, Ronnie pushoi së marrë frymë fare. Ronnie u shpall i vdekur në vendngjarje.

Ndërsa nuk dihet se çfarë e shkaktoi vdekjen e parakohshme të Ronnie, ai kishte luftuar me probleme të ndryshme shëndetësore vitet e fundit, duke përfshirë kancerin.

Turner është nënë e katër fëmijëve. Më i madhi i saj, Craig, vdiq nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri në korrik 2018 në moshën 59-vjeçare.

“Unë mendoj se Craig ishte i vetmuar, kjo është ajo që mendoj se e bëri atë më shumë se çdo gjë tjetër”, tha Turner në një intervistë një vit më vonë.

Craig lindi kur Turner ishte 18 vjeç. Burri i saj i dytë, Ike Turner, e adoptoi atë kur u bashkuan.

Babai i tij biologjik, Raymond Hill, luante saksofon për grupin Kings of Rhythm.

Artistja më vonë tha për “New York Times” se ajo jetoi një “jetë të tmerrshme” në dritën e të gjitha abuzimeve me të cilat u përball në duart e Ike, si dhe sëmundjeve me të cilat luftoi.

“Kam pasur një jetë të tmerrshme. Unë thjesht vazhdova. Ju thjesht vazhdoni dhe shpresoni se diçka do të vijë”, kishte deklaruar ylli 83 vjeç. /Telegrafi/

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera