Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Vdes burri që u la në mes të sheshit në Mitrovicë, dyshohej që e kishte Covid-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  H.H nga Plluzhina e Skënderajt kishte qëndruar në Shtëpinë e të Moshuarve në këtë Komunë, e më pas ishte dërguar në përkujdesje të Qendrës për Punë Sociale në Mitrovicë.

  Por, nga këto dy institucione nuk pati komunikim, dhe burri mbeti duke lënguar në mes të sheshit të Mitrovicës.

  I njëjti mësohet se ka vdekur para disa ditësh në Spitalin Regjional të Mitrovicës, ku ishte dërguar për trajtim.

  Vdekjen e tij e ka konfirmuar QPS e Mitrovicës dhe Policia e Kosovës.

  “Me datë 22.07.2020 nga Drejtori i Spitalit Rajonal në Mitrovicë z. Enis Istrefi përmes telefoni jemi njoftuar si QPS-së në Mitrovicë se, i moshuari H.H në po të nijetin Spital ka ndërruar jetë, kurse me këtë rast ne si QPS e kemi informuar, Bashkësia Islame në Mitrovicë, DPSF, institucionet komunale dhe të afërmit e tij, për çka këta të fundit sipas informacioneve që kemi, i kanë kryer ceremonitë mortore në raport me të ndjerin”, kanë thënë QPS për “Jepi zë”.

  Policia kanë bërë të ditur se personi në fjalë u varros në varrezat e qytetit në Shipol.

  “Personi në fjalë ka vdekur javën e kaluar dhe është varrosur në varrezat e Shipolit”, kanë thënë Policia për “Jepi zë”.

  Ndërkohë, Komuna e Skënderajt nuk ka dhënë shumë detaje konkrete, ani pse u pyet për vdekjen e këtij burri. Ata thanë vetëm se nuk kanë marrë informacione nga institucionet e Mitrovicës.

  “Nga data 10.07.2020 për klientin në fjalë, banor i përhershëm i Mitrovicës, nën përkujdesjen e Qendrës për Punë Sociale në Mitrovicë dhe menaxherit të rastit- punëtorit social, SHPMPF në Skenderaj nuk ka marrë asnjë informacion zyrtar nga Qendra për Punë Sociale në Mitrovicë, Spitali Regjional- Mitrovicë apo nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike”, thonë Komuna e Skënderajt.

  Sidoqoftë, “Jepi zë” ka raportuar e para për trajtimin jodinjitoz të këtij të moshuari, i cili dyshohej se ishte i infektuar me COVID-19.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, se dialogu nuk është top prioritet i qeverisë së tij, sipas deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton...
  Lajme23 Mars 2023
  Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia bën të ditur se në veturën e...
  Kronika23 Mars 2023
  Një person raportohet të ketë qenë viktimë e grabitjes dje në fshatin Bablak të Ferizajt. Viktima mashkull ka raportuar se derisa ka...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në urimin e tij për besimtarët myslimanë, ka shfaqur shpresën që muaji i Ramazanit të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale pas një debati që nisi si rezultat i një interviste të kryeministrit,...
  Lajme22 Mars 2023
  Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda, ka thënë se Qeveria Kurti është qeveria...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.