×
 • Vip
 • Vip

  Vdes aktori i njohur

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Ka vdekur aktori David McCallum, i njohur për rolet e tij në serialet televizive amerikane NCIS dhe The Man From UNCLE .

  I lindur në Skoci në vitin 1933, McCallum ishte 90 vjeç. Ai vdiq në një spital në Nju Jork, transmeton Indeksonline.

  Ai njihet për profesionalizëm duke përfshirë rolet në filmat ” The Great Escape” dhe “Një natë për t’u kujtuar” .

  McCallum u rikthye në televizion me një rol kryesor në serialin e vitit 1975 The Invisible Man, i cili u shfaq vetëm për një sezon. Suksesin e fundit e arriti me serialin kriminal NCIS.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Vip02 Dhjetor 2023
  Situata mes Bucit dhe Santianës i ka habitur edhe banorët e tjerë të Big Brother VIP Kosova. Por banorët më afër i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banoret e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Alba kanë komentuar për ngjarjen që ndodhi mes Santianës dhe Bucit. Sipas Albës “i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ardi ka biseduar me banorët dhe iu ka thënë se “pak ju ka lodhë konkurrenca brenda”. Ai ka thënë gjithashtu se “me...
  Të tjera
  Lajme02 Dhjetor 2023
  I ngarkuari me punë ne Ambasadën e Kosovës në Senegal, Sami Halili, ka njoftuar sot se Ministrja e Punëve të Jashtme të...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur konferencë për medie ku ka kritikuar Qeverinë për planifikim jo të duhur të buxhetit për vitin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se Qeveria Kurti është kundër fjalës së lirë, derisa ka përmendur deklaratat përçmuese të zyrtarëve të...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Të dielën do të mbahet seanca fillestare ndaj Naim Murselit, i cili dyshohet se ka organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij, tashmë...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme dhe kreu i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se politika e socialistëve bazohet në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.