Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdekja e dyshimtë në Shkabaj para dy muajve, arrestohen tre persona

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Policia e Kosovës ka njoftuar janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje tre persona në lidhje me vdekjen e dyshimtë që ka ndodhur më 28 dhjetor të vitit 2022 në Shkabaj.

  “Ndaj njërit prej personave të dyshuar, është hapur rast për veprën Asgjësim, dëmtim apo heqje e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikim në vendin e punës, ndërsa ndaj dy të dyshuarve të tjerë është hapur rast për kallëzim të rremë, pasi që ka rezultuar një mos përputhje e fakteve me deklaratat e tyre”, thuhet në njoftim.

  Postimi i plotë:

  Vdekje e dyshimtë

  Me datën 28.12.2022, në stacionin policor të Obiliqit, është iniciuar një rast vdekje e dyshimtë.

  Rasti ka ndodhur në fshatin Shkabaj, ku një person dyshohet se ka rënë nga një lartësi dhe ka pësuar lëndime. Viktima mashkull, nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje.

  Rasti po hetohet nga njësitet kompetente në koordinim me prokurorinë dhe Inspektoriatin e Punës.

  —INFORMACION SHTESË

  Arrestohen tre persona të dyshuar

  Hetuesit nga Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme -Prishtinë, të cilët janë duke e hetuar rastin e vdekjes së dyshimt, që ka ndodhë në dhjetor të vitit të kaluar, sot kanë arrestuar tre persona të dyshuar.

  Ndaj njërit prej personave të dyshuar, është hapur rast për veprën Asgjësim, dëmtim apo heqje e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikim në vendin e punës, ndërsa ndaj dy të dyshuarve të tjerë është hapur rast për kallëzim të rremë, pasi që ka rezultuar një mos përputhje e fakteve me deklaratat e tyre.

  Personat e dyshuar pas intervistimit me vendim të prokurorit të shtetit janë dërguar në mbajtje.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  “Kosova fle mbi thëngjill”, kjo është fjalia që ka qarkulluar ndër breza. Në realitet kjo qëndron, pasi që vendi renditet i pesti...
  Lajme31 Mars 2023
  Çështja që më së shumti po diskutohet në marrëveshjen me Serbinë është ajo e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Kryeministri Kurti...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë  se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë hisedarë Serbinë në Kosovë me...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka miratuar dje tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media. Sipas njoftimit zyrtar nga kjo parti, konferenca nis në orën 12:30...
  Lajme31 Mars 2023
  11:00Lëvizja FOL prezanton gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022. Me këtë rast do të...
  Lajme31 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.