×
 • Lajme
 • Lajme

  Vazhdon seanca ndaj Pjetër Shalës

  FrontOnline
  30 Maj 2023

  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala.

  Rasti ndaj Shalës do të nisë në orën 9.

  Kujtojmë se Pjetër Shala u arrestua më 16 mars 2021 nga autoritetet belge dhe u transferua në Hagë më 15 prill të atij viti, në bazë të një kërkese për bashkëpunim në zbatimin e fletarrestim dhe urdhrit për transferim lëshuar nga Dhomat e Specializuara të Kosovës.

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Serbisë të tërheqë forcat nga...
  Lajme29 Shtator 2023
  Ish-kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili në vazhdimësi komenton zhvillimet politikë në vend dhe rajon, ka thënë se duke parë kërkesën...
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, priti në takim veteranët e luftës së Kroacisë dhe të UÇK-së, në krye me Gjeneralin...
  Të tjera
  Lajme29 Shtator 2023
  Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike në Beograd, analisti Dushan Janjiq deklaroi në një intervistë në “Info Plus” në RTK, se grupi...
  Lajme29 Shtator 2023
  Ministria e Mbrojtjes e Britanisë së Madhe ka njoftuar se e ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në...
  Lajme29 Shtator 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas thirrjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Serbisë që t’i tërheqë trupat rrotull...
  Vip29 Shtator 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi, këto ditë është kthyer nga Amerika në Kosovë. Ajo ka qëndruar për të realizuar tri klipe...
  Lajme29 Shtator 2023
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, ka thënë se bashkëpunëtori i ngushtë i Vuçiqit, Milan Radojiçiq, sot ka rrëfyer se ka drejtuar...
  Lajme29 Shtator 2023
  Zëdhënësi i Këshillit Kombëtar për Siguri të SHBA-së, John Kirby, në një konferencë për media ka ngritur shqetësimin e SHBA-së për një...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.