Sport

Vashat e Kosovës mposhten nga Mali i Zi në ndeshjen e parë kualifikuese

Vashat e Kosovës mposhten nga Mali i Zi në ndeshjen e parë kualifikuese
22:55 | 07 Maj 2021

Përfaqësuesja e Kosovës në volejboll në konkurrencën e femrave është mposhtur në ndeshjen e parë të Grupit D ndaj Malit të Zi, në kuadër të kualifikimeve për “EuroVolley 2021”

Vashat Dardane kanë humbur me 3-0 sete, përkundër një performance të knaqshme.

25-21, 25-14 dhe 26-24, ishte rezultati në tri setet e ndeshjes së sontme.

Kujtojmë se Kosova gjendet në grup së bashku me Malin e Zi, Sllovkinë dhe Finlandën.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera