[wp-story]

Bota/Rajoni

Vaksinat ruse dhe kineze kundër Covid-19 mund të jenë gati në dhjetor

Vaksinat ruse dhe kineze kundër Covid-19 mund të jenë gati në dhjetor
09:47 | 22 Tetor 2020

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, tha se vaksina kundër koronavirusit të ri (COVID-19) që do të vijnë nga Rusia dhe Kina mund të jenë gati në muajin dhjetor.

Sipas lajmeve në shtypin e Venezuelës, Maduro tha se janë duke zhvilluar punime që vaksinat që do të vijnë të mjaftojnë për të gjithë popullsinë e vendit.

Maduro kërkoi nga populli që të jetë i gatshëm për vaksinën që do të jepet pa pagesë.

Në Venezuelë nga virusi deri më tani humbën jetën 747 persona, ndërsa numri i rasteve është 87.644.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera