×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vajza 6-vjeçare e të ndjerit George Floyd bëhet aksionere e ‘Disney’

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Gianna Floyd, vajza e të ndjerit George Floyd, tani zotëron një pjesë të Mbretërisë Magjike të Disney, falë këngëtares Barbra Streisand. Ajo zotëron 1,37% të aksioneve që iu dhuruan nga legjenda e muzikës që fitoi “Grammy” 10 herë.

  “Faleminderit @barbrastreisand për paketën time, unë jam tani një aksionare e Disney falë jush,” tha të dielën në faqen e Instagramit 6-vjeçarja. Të përfshira ishin fotografi të Gianna që tregonin një letër dhe certifikatë aksionesh Disney, së bashku me një DVD të specializimeve televizive të Streisand “Color Me Barbra” dhe “My Name Is Barbra”.

  “Unë i dërgova Giannas videot nga 2 albumet e mia ku luaja një vajzë të vogël në daljen e parë televizive, duke kënduar këngë speciale për fëmijë,”- tha Streisand të hënën përmes përfaqësuesit të saj, i cili konfirmoi informacionet në postimin në Instagram tek “The Times”.

  Daljet në TV ishin nga viti 1965 dhe 1966.

  Babai i Gianna, George, vdiq më 25 maj gjatë një arrestimi në Minneapolis pasi një oficer vendosi njërin gju në qafën e tij dhe nuk e hoqi pavarësisht lutjeve nga Floyd, pasi nuk mund të merrte frymë. Vrasja e tij ka ngjallur protesta në të gjithë vendin, si dhe jashtë tij.

  Që atëherë, Gianna ka marrë më shumë se 2.1 milion dollarë në emrin e saj përmes një fushate “GoFundMe”, ku nëna e saj, Roxie Washington, komentoi javën e kaluar.

  “Faleminderit shumë për dashurinë dhe mbështetjen,” tha ajo në një koment të postuar në faqen “GoFundMe”. “Ne e kuptojmë që njerëzit duan të dërgojnë letra, fotografi ose ndonjë dhuratë për fëmijën tim. Ne e vlerësojmë këtë. Për shkak të dashurisë dhe mbështetjes së ndjerë në të gjithë botën, ne jemi krenarë të njoftojmë një themel që kemi krijuar ku mbështetësit mund të dërgojnë atë që ndiejnë nga zemra … “

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.