Bota/Rajoni

Vajza 6-vjeçare e të ndjerit George Floyd bëhet aksionere e ‘Disney’

Vajza 6-vjeçare e të ndjerit George Floyd bëhet aksionere e ‘Disney’
19:04 | 16 Qershor 2020

Gianna Floyd, vajza e të ndjerit George Floyd, tani zotëron një pjesë të Mbretërisë Magjike të Disney, falë këngëtares Barbra Streisand. Ajo zotëron 1,37% të aksioneve që iu dhuruan nga legjenda e muzikës që fitoi “Grammy” 10 herë.

“Faleminderit @barbrastreisand për paketën time, unë jam tani një aksionare e Disney falë jush,” tha të dielën në faqen e Instagramit 6-vjeçarja. Të përfshira ishin fotografi të Gianna që tregonin një letër dhe certifikatë aksionesh Disney, së bashku me një DVD të specializimeve televizive të Streisand “Color Me Barbra” dhe “My Name Is Barbra”.

“Unë i dërgova Giannas videot nga 2 albumet e mia ku luaja një vajzë të vogël në daljen e parë televizive, duke kënduar këngë speciale për fëmijë,”- tha Streisand të hënën përmes përfaqësuesit të saj, i cili konfirmoi informacionet në postimin në Instagram tek “The Times”.

Daljet në TV ishin nga viti 1965 dhe 1966.

Babai i Gianna, George, vdiq më 25 maj gjatë një arrestimi në Minneapolis pasi një oficer vendosi njërin gju në qafën e tij dhe nuk e hoqi pavarësisht lutjeve nga Floyd, pasi nuk mund të merrte frymë. Vrasja e tij ka ngjallur protesta në të gjithë vendin, si dhe jashtë tij.

Që atëherë, Gianna ka marrë më shumë se 2.1 milion dollarë në emrin e saj përmes një fushate “GoFundMe”, ku nëna e saj, Roxie Washington, komentoi javën e kaluar.

“Faleminderit shumë për dashurinë dhe mbështetjen,” tha ajo në një koment të postuar në faqen “GoFundMe”. “Ne e kuptojmë që njerëzit duan të dërgojnë letra, fotografi ose ndonjë dhuratë për fëmijën tim. Ne e vlerësojmë këtë. Për shkak të dashurisë dhe mbështetjes së ndjerë në të gjithë botën, ne jemi krenarë të njoftojmë një themel që kemi krijuar ku mbështetësit mund të dërgojnë atë që ndiejnë nga zemra … “

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera