Lajme

Ushtarët e FSK-së zbarkojnë në Kuvajt së bashku me Ushtrinë Amerikane

Ushtarët e FSK-së zbarkojnë në Kuvajt së bashku me Ushtrinë Amerikane
19:06 | 08 Maj 2021

Ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës së bashku me Ushtrinë Amerikanë kanë zbarkuar në Kuvajt.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Mbrojtjes së Kosovës duke thënë se kjo gjë do ta ndihmojë të forcojë aftësinë e FSK-së për të mbrojtur veten duke përmirësuar ndërveprueshmërinë me partnerët amerikan.

“Kosova po kontribuon për Paqen dhe Sigurinë ndërkombëtare”, thuhet në postimin e Ministrisë së Mbrojtjes./FrontOnline

 

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera