Bota/Rajoni

Ukraina thotë se mbi 93,000 ushtarë rusë u vranë

Ukraina thotë se mbi 93,000 ushtarë rusë u vranë
09:37 | 08 Dhjetor 2022

Sipas të dhënave të Ukrainës, më shumë se 93 mijë ushtarë kanë vdekur që nga fillimi i pushtimit. Ushtria ukrainase vrau 340 ushtarë të tjerë rusë në 24 orët e fundit. Dy tanke luftarake ruse, dy automjete të blinduara luftarake dhe dy sisteme artilerie u humbën gjithashtu në betejat e 8 dhjetorit.

Dy drone të tjerë, të cilët u përdorën për të sulmuar infrastrukturën e Ukrainës dhe zonat e banuara, u rrëzuan. Këto janë shifrat e paraqitura nga pala ukrainase. Statistikat e publikuara ruse tregojnë humbje shumë më të vogla./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera