×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ukraina dëmton sistemin rus të mbrojtjes ajrore

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit.

  Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është kryer gjatë natës.

  Videot e postuara në kanalet ruse Telegram me sa duket kapën tingujt e shpërthimeve mbi Belgorod në orët e para të mëngjesit të sotëm.

  Burimet brenda Shërbimit të Sigurisë së Ukrainës që folën për mediat nuk dhanë hollësi për shkallën e dëmit.

  Rusia më herët sipas lapsi, pretendoi se forcat e saj kishin rrëzuar 31 dronë ukrainas gjatë natës mbi rajonet e Belgorod, Bryansk dhe Kursk.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një tërmet me magnitudë 5.7 ballë të shkallës Rihter goditi rajonin Tarapacá në Kili, njoftoi sot Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), transmeton FrontOnline....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Fluturimet në aeroportin e dytë më të madh të Gjermanisë janë anuluar deri në mesditë. Dëbora e madhe përmbyti kryeqytetin e Bavarisë...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Edona dhe Adri kanë diskutuar për zhvillimet që kanë ndodhur në shtëpi. Pas situatave të ndryshme,...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ardi ka filluar të njoftohen më tepër me Kaderin, gjatë darkës pas ‘Prime’. Ai tha për Kaderin se “është një vajzë simpatike”....
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Prokuroria e Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë ndaj 10 personave, prej tyre tetë zyrtarë dhe dy qytetarë, në...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Shpresat e Real Madridit për të nënshkruar me yllin e Bayern Munichut, Alphonso Davies në vitin 2024 janë goditur nga një tjetër...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Derisa po qëndronin në dhomën e gjumit Kaderi ka thënë se “unë ndihem e kërcnuar nga Blerando”. Ai duke kënduar i ka...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banori më i ri i Big Brother VIP Kosova, Ardi dhe Buci kanë diskutuar për sjelljet e Bleros, ku disa nga deklaratat...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.