×
 • Lajme
 • Lajme

  Ujësjellësi “Prishtina” dhe Komuna e Fushë Kosovës, bashkërendojnë projektet investive

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Në vazhdën e takimeve zyrtare në zonën e shërbimit, udhëheqësit e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” në përbërje të UD i kryeshefit ekzekutiv Sokol Xhafa, gjatë ditës së sotme u takua me kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha me bashkëpunëtorë.

  Sipas komunikatws sw lwshuar nga “KRU Prishtina”, përgjatë këtij takimi u diskutuan shumë plane konkrete dhe të përbashkëta zhvillimore, si projekti i Impiantit të trajtimit të ujërave të zeza për Prishtinë dhe Fushë Kosovë, projekte konkrete për furnizimin me ujë të pijshëm për fshatin Sllatinë, Bardh i Madh dhe Grabovc.

  Poashtu sipas komunikatës, u diskutua rreth inspektimit të përbashkët ndërinstitucional në identifikimin dhe kontrollimin e kyçjeve ilegale në terren.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar nga Departamenti i Krimeve të Rënda, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore – Prishtinë, ka zhvilluar...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.