Gjuha:
×
 • Sport
 • Euro2020

  Uellsi e “fundos” Turqinë në “Euro2020”

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kombëtarja e Uellsit e ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian të futbollit.

  Uellsianët mposhtën Turqinë 0-2 në kuadër të Grupit A në “Euro2020”.

  Aaron Ramsey e hapi serinë e kësaj sfide me golin e shënuar në minutën e 42-të.

  Uellsi kishte mundësi ta kryente më herët ndeshjen sikur të realizonte nga pika e bardhë e penalltisë, Gareth Bale në minutën e 61-të.

  Megjithatë, goli i dytë për Uellsinë u realizua në minutën e pestë shtesë kur shënoi Roberts, pas asistimit nga Bale.

  Kësisoj, Turqia edhe pas dy ndeshjeve nuk ka arritur të marrë asnjë pikë dhe tashmë ka shumë pak gjasa që ta kalojë grupin.

  Turqia dhe Uellsi janë në grup së bashku me Italinë dhe Zvicrën.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Sport29 Mars 2023
  Tottenham Hotspur është i interesuar për trajnerin e Paris Saint-Germain, Christophe Galtier. Spurs janë në treg për një trajner të ri pas...
  Sport29 Mars 2023
  Agjenti i Olivier Giroud, Michael Manuello u takua me drjtuesit e Milanit për të diskutuar një zgjatje të kontratës për sulmuesin francez....
  Sport29 Mars 2023
  Kartoni i Lionel Messit ka pësuar ndryshime. Vlera e tij në Transfermarkt e argjentinasit ka ndryshuar. Ai tani vlen 45 milionë, pesë...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa rajone për shkak të punimeve në rrjet.  Njoftimet nga KEDS...
  Lajme29 Mars 2023
  Anëtari i Parlamentit Evropian, Lukas Mandl, ka treguar prishtshmëritë e tij se çfarë pret pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, nëse ajo...
  Sport29 Mars 2023
  Agjenti i Olivier Giroud, Michael Manuello u takua me drjtuesit e Milanit për të diskutuar një zgjatje të kontratës për sulmuesin francez....
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një shtetas i Hondurasit është arrestuar nga policia e Shqipërisë. Ai dyshohet se ka mashtruar një kosovar, duke arritur që t’ia marrë...
  Sport29 Mars 2023
  Kartoni i Lionel Messit ka pësuar ndryshime. Vlera e tij në Transfermarkt e argjentinasit ka ndryshuar. Ai tani vlen 45 milionë, pesë...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Pas mbledhjes në Kryeministri, kreu Edi Rama ka bërë të ditur para gazetarëve planet e qeverisë për ta çuar pagën mesatare në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.