Sport

U tha se e quajti Vedat Muriqin gomar, reagon mbrojtësi rumun

U tha se e quajti Vedat Muriqin gomar, reagon mbrojtësi rumun
10:14 | 10 Qershor 2021

Vicenzo Morabito, agjenti italian, u shpreh në televizionin “RAI 3” se Stefan Radu ka bërë humor me Muriqin duke e konsideruar si gomar.

Por batuta të tilla nuk mund të kalohen lehtë në një kohë kur Muriqi kritikohet aq shumë në Itali për 17 milionët që kushtoi kartoni i tij dhe faktit se nuk ka lënë gjurmë Serinë A.

Mbi këtë çështje ka reaguar edhe lojtari Stefan Radu: “I hedh poshtë të gjitha pretendimet për të diskredituar aftësitë e shokut tim Muriqi. Sjellje të tilla nuk më përkasin mua dhe dëmtojnë imazhin tim. Avokatët do mbrojnë imazhin në mënyrë profesionale”, u shpreh Radu

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera