Lajme

U raportua sot si i prekur me COVID-19 në Malishevë, kishte vdekur para 2 dite

U raportua sot si i prekur me COVID-19 në Malishevë, kishte vdekur para 2 dite
15:43 | 01 Gusht 2020

Në Komunën e Malishevës sot janë regjistruar edhe pesë raste të reja me COVID-19.

Megjithatë në një komunikatë për media të dërguar nga Komuna thuhet se një prej personave i cili është raportuar sot me COVID-19 ka vdekur para dy ditëve.

“Sot janë regjistruar pesë raste të reja me COVID-19 në Komunën e Malishevës, por njëri prej tyre, dy ditë pas vdekjes. Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është rritur në 39 raste, kurse numri i të vdekurve në 8 raste. Këto të dhëna sot janë konfirmuar nga IKSHPK në komunikim zyrtar me Komunën e Malishevës”, thuhet në njoftim.

“Gjendja aktuale me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga 135 të prekur, 88 janë shëruar, 39 raste janë aktive dhe 8 raste kanë përfunduar me vdekje”, thekson njofitmi.

“Rastet e sotme, të konfirmuara nga IKSHPK, janë: 1 rast në Malishevë, 1 në Lladrovc, 1 në Kijevë, 1 në Llazicë dhe 1 rast i konfirmuar dy ditë pas vdekjes në Shkozë”, përfundon komunikata.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera