×
 • Sport
 • Sport

  U raportua për një operim në tru, babai i Albion Rrahmanit tregon të vërtetën rreth shëndetit të sulmuesit

  FrontOnline
  19 Shtator 2023

  Babai i sulmuesit kosovar Albion Rrahmanit, Dritoni, ka demantuar mediet rumune se Albioni ka kryer një operacion në tru.

  Rrahmani, i cili gjatë kësaj verë iu bashkua Rapidit të Bukureshtit, ishte pjesë e Kombëtares së Kosovës në humbjen ndaj Rumanisë (2-0), ndeshje kjo e zhvilluar pak ditë më parë në kuadër të kualifikueseve për EURO 2024.

  Mediet rumune pas ndeshjes raportuan se Rrahmani, ka pasur një intervenim në tru.

  Mirëpo, babai i lojtarit, Dritoni, për RTKLive, ka thënë se Albioni ka pasur një intervenim në dhembë e jo në tru.

  “Albioni ka pasur intervenim për një dhëmb e jo operim në tru. Ai ka qenë pjesë Rapidit në ndeshjen e fundit. Albioni është mirë më shëndet dhe në formë mjaft të mirë”, ka thënë Driton Rrahmani.

  Kujtojmë se Albion Rrahmani ishte transferuar tek gjiganti rumun për shifrën 600 e mijë euro që është transferimi më i shtrenjtë nga futbolli kosovar.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Sport26 Shtator 2023
  Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave nis sot, rrugëtimin në Ligën e Kombeve. Dardanet do të ballafaqohen me Bullgarinë në udhëtim...
  Sport26 Shtator 2023
  Presidenti i klubit nga divizioni i dytë i futbollit kolumbian – Tigres FC, Edgar Paez, u qëllua për vdekje pasi ekipi i...
  Sport26 Shtator 2023
  Albion Rrahmani e ka komentuar ndeshjen mes Rumanisë dhe Kosovës, ku u shfaqën incidente dhe skandale nga tifozët rumunë me thirrjet dhe...
  Të tjera
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin zviceran në Kosovë, Thomas Kolly. “Kryetari Konjufca i shprehu mirënjohje Ambasadorit...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ngjarjet e fundit në Kosovë, ku mbetën të vrarë disa persona, shkaktuan ankth dhe shumë pyetje që mbeten ende pa përgjigje. Njëra...
  Lajme26 Shtator 2023
  Motra e njërit prej të arrestuarve nga Policia e Kosovës gjatë aksionit në Banjskë të Zveçanit sot ka qëndruar para pallatit të...
  Ekonomi26 Shtator 2023
  Dërgesat e parave nga mërgata kosovare kryesisht nga Gjermania vazhdojnë të mbeteten ndihma kryesore për shumë familje. Vetëm deri në fund të...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave në Abri të Epërme, në nderim...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Parlamenti turk do të mbajë premtimin dhe do të ratifikojë kandidaturën e Suedisë për NATO-n nëse administrata e presidentit amerikan Joe Biden...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.