×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  U gjeten eshtra të një personi në Skenderaj, Policia jep detaje

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Policia e Kosovës ka dhënë sot detaje lidhur me gjeten e eshtrave të një njeriu në komunën e Skenderajt.

  Sipas njoftimit këto eshtra dyshohet se janë të kohës së luftës së fundit në Kosovës.

  Rasti është duke u hetuar.

  Njoftimi i plotë:

  “Komuna e Skenderaj 1999. Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Luftës në Kosovë së bashku me komisionin Qeveritar për Persona të Zhdukur gjatë Luftës në Kosovë, kanë hapur një varrezë ku janë gjetur eshtra të së paku një  njeriu, besohet që eshtrat e gjetur janë të kohës së luftës së fundit. Rasti nën hetime”, thuhet në njoftimin e policisë./Front Online

  Black Friday në NimiTV | 13 muaj abonim për vetëm 6€ muaji
  Nga Rubrika
  Kronika05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka bastisur sot në Gjilan një shtëpi dhe një lokal në tregun e gjelbër për shkak të dyshimit se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, ka thënë se nuk ka ndonjë njoftim zyrtar për kërkesën që kanë paraqitur...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Profesori amerikan dhe njohësi i raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë, Edward P. Joseph, ka thënë se qëndrimet dhe deklaratat e...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Guvernatori i Bankës Qendrore, Ahmet Ismaili me bashkëpunëtorë ka takuar Drejtorin për marrëdhënie ndërkombëtare të Autoritetit britanik të Mbikëqyrjes Financiare (FCA), Ruairi...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Moti Arktik ka përfshirë një pjesë të Rusisë të martën, me temperaturat në disa zonat të Siberisë që ranë në minus 58...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Buci e ka këshilluar Kaderin se si të veprojë pasi këtë javë është në nominim. “Nuk e di kush të nominoi dhe...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Kupa FA është gara më e vjetër në historinë e futbollit dhe tanimë është hedhur shorti për raundin e 1/32-ve, ku nuk...
  Lifestyle05 Dhjetor 2023
  Kur temperatura fillon të bjerë, nuk keni pse të hiqni dorë nga zakoni juaj i vrapimit. Në fakt, vrapimi në mot të...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Kapiten i kësaj jave është zgjedhur Lumbardhi. Ai sot ua ka ndarë punët e shtëpisë të gjithë banorëve të tjerë duke filluar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.