[wp-story]

Lajme

U arratis nga burgu, Policia kërkon ndihmë për gjetjen e këtij personi

U arratis nga burgu, Policia kërkon ndihmë për gjetjen e këtij personi
15:28 | 27 Nëntor 2020

Policia e Kosovës, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për gjetjen e Fatmir Bashes nga Peja, i cili dyshohet për veprën penale “Arratisja e personit të privuar nga liria”.

Përmes, një komunikate për media, Policia ka thënë se që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor, përcjell FrontOnline.

Komunikata e plotë:

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejё-dega nё Istog, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët.

Personi i kërkuar është: FATMIR (Ramё) BASHA i lindur me 23.07.1980 nё PEJË.

I pandehuri është i kërkuar për veprёn penale: “Arratisja e personit tё privuar nga liria”

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, çdo të Premte do të publikojë nga një ose më shumë persona në kërkim, për të cilët kërkohet ndihma e qytetarëve me qellim, sjelljen e tyre para drejtësisë.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

192 dhe 080019999 (pa pagesë)

039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

E-mail adresa: [email protected]/FrontOnline/

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera