[wp-story]

Bota/Rajoni

Turqia dridhet sërish nga një tërmet i fortë

Turqia dridhet sërish nga një tërmet i fortë
13:02 | 15 Qershor 2020

Një tërmet tjetër me magnitudë 5,6 ballë goditi provincën lindore turke Bingol.

Agjencia e Menaxhimit të Emergjencave dhe Fatkeqësive (AFAD) në një deklaratë në faqen e saj të internetit njoftoi të hënën se tërmeti ka ndodhur në rrethin Karliova.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej 7,01 kilometrash.

Një tërmet i ngjashëm dje goditi të njëjtin rajon, duke lënë të paktën një person të vdekur dhe duke lënduar rreth 20 të tjerë.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera