×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Turqia 1429 raste të reja nga COVID-19 dhe 19 viktima, shkon në 182.727 numri i të prekurve

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Turqia konfirmoi 1.429 raste dhe 19 viktima të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 182.727 numrin e përgjithshëm të të infektuarve dhe në 4.861 atë të të vdekurve deri më tani.

  Në 24 orët e fundit në vend janë shëruar 1.261 të infektuar, me çka numri i pacientëve që e kanë mposhtur sëmundjen shkon në 154.640, tregoi tabela e përditësuar e Ministrisë së Shëndetësisë me të dhënat në lidhje me koronavirusin, e publikuar nga ministri Fahrettin Koca në Twitter.

  Deri më tani, Turqia ka kryer 2.773.904 teste.

  Aktualisht, 745 pacientë në mbarë Turqinë po trajtohen në njësitë e kujdesit intensiv, prej të cilëve 306 asistohen me respiratorë.

  Ndërkaq, në postimin e tij në Twitter, Koca porositi qytetarët t’u përmbahen masave “për të zvogëluar numrin e rasteve dhe rrezikun”.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3. Pjesa e parë...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.