×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  “Turizmi i rrezikuar”, nga jugu në veri të Shqipërisë, si po falimentojnë hotelet dhe bujtinat

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Pandemia e COVID-19 ka goditur në “zemër” sezonin turistik duke shkaktuar miliona euro dëm ekonomik.

  Shqipëria renditet ndër 15 vendet në botë që do ta vuajnë më shumë krizën në këtë sezon.

  Një dokumentar i prezantuar nga Top Channel, flet për turizmin e rrezikuar, nga jugu në veri.

  Në Shqipëri rreth 30 për qind e bizneseve kanë falimentuar si pasojë e pandemisë së COVID-19, ndërsa Evropa ka rënien më të madhe ekonomike që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore.

  Top Story ka udhëtuar në vendet turistike si Pogradec, Korçë, Vlorë, Dhermi, Velipojë, Shëngjin, Valbonë dhe Theth për të verifikuar turizmin dhe pasojat e COVID-19 në këtë sektor.

   

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Dronët ukrainas kanë goditur një sistem të mbrojtjes ajrore S-400 Triumph pranë qytetit rus të Belgorodit. Mediet ukrainase raportojnë se sulmi është...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  60-vjeçari i arrestuar javën e kaluar për vrasjen e reperit Tupac Shakur doli për herë të parë në gjykatë të mërkurën në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një varkë prej druri e mbushur me 280 njerëz që mbërriti në ishullin Kanarie të El Hierro mendohet të jetë anija më...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.