×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump sërish insiston në përdorimin e hidroksiklorokinës për të trajtuar COVID-19

  FrontOnline
  29 Korrik 2020

  Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, sërish ka insistuar në përdorimin e hidroksiklorokinës për luftimin e COVID-19, duke kontradiktuar edhe ekspertët e tij të shëndetësisë publike, shkruan BBC.

  Ai ka thënë se ilaçi që përdoret për të luftuar malarian është refuzuar si trajtim për COVID-19, vetëm pasi ai e ka rekomanduar përdorimin e tij.

  Deklaraat e tij kanë ardhur pasi Twitter ia ka ndaluar të birit të tij më të madh që të postojë një video promovuese të hidroksiklorokinës.

  Nuk ka dëshmi se hidroksiklorokina e lufton virusi dhe rregullatorët kanë paralajmëruar se mund të shkaktojë probleme në zemër.

  “Unë vetëm mund të them se bazuar në shumë lexim dhe njohur për të, mendoj se mund të ketë ndikim shumë pozitiv në fazat e hershme. Nuk besoj se humbet ndonjë gjë nëse e peërdor, me përjashtim të asaj se politikisht nuk duket shumë e popullarizuar. Kur rekomandoj diçka, pëlqejnë të thonë ‘mos e përdor’”, i ka thënë Trump gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky,...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Manchester United raportohet se ka kontaktuar Zinedine Zidane, të cilin e shohin si pasardhës të Erik ten Hag. Ten Hag nuk e...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.