Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump për herë të parë e “pranon” fitoren e Bidenit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Donald Trump për herë të parë e ka pranuar fitoren në zgjedhjet presidenciale në SHBA, të rivalit të tij Joe Biden.

  Përmes një postimi në Twitter ai tha se presidenti i zgjedhur Joe Biden “fitoi”, së bashku me pretendimet se votat ishin manipuluar kundër tij, ndërsa akuzoi mediat për fake news dhe heshtje, transmeton Gazeta Express.

  “Ai fitoi sepse Zgjedhjet ishin të Manipuluara. ASNJË VËZHGUES nuk u lejua, vota e paraqitur në tabelë nga një kompani e majtë radikale në pronësi private, Dominion, me një reputacion të keq dhe ekip të paaftë, që nuk mund të kualifikohem për Teksasin (të cilin unë e fitova me më shumë!), Fake & Silent Media, dhe më shumë!”, shkruan Trump.

  Ky nuk është pranimi i humbjes në mënyrën më të mirë, por paraqet një pranim domethënës nga Trump, i cili pavarësisht se humbi edhe Kolegjin Zgjedhor dhe votën e popullit, ka refuzuar ta ndjekë traditën për ta pranuar rezultatin ashtu siç është.

  Liderët botërorë dhe ish-presidentët, përfshirë George HW Bush, e kanë konsideruar garën të përfunduar dhe i kanë dërguar Bidenit urimet e tyre. /GazetaExpress/

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.