Bota/Rajoni

Trump nominohet për Çmimin Nobel për Paqe

Trump nominohet për Çmimin Nobel për Paqe
12:23 | 09 Shtator 2020

Vetëm disa javë pasi ndihmoi për të ndërmjetësuar paqen midis Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe Presidenti i SHBA-së Donald Trump është nominuar për Çmimin Nobel të Paqes në 2021, shkruan FowNews.

Emërimi është paraqitur nga Christian Tybring-Gjedde, anëtar i Parlamentit Norvegjez, për përpjekjet e tij drejt zgjidhjes së konflikteve të zgjatura në të gjithë botën.

“Për meritat e tij, unë mendoj se ai ka bërë më shumë duke u përpjekur për të krijuar paqe midis kombeve sesa shumica e të nominuarve të tjerë për Çmimin e Paqes,” Tybring-Gjedde, një anëtar me katër mandate i Parlamentit i cili shërben gjithashtu si kryetar i delegacionit Norvegjez në Asamblenë Parlamentare të NATO-s , i tha Fox News në një intervistë ekskluzive.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera