Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump kërkon ndryshimin e kokës së dushit: Uji s’po rrjedh shpejt nga çezmat

  FrontOnline
  16 Gusht 2020

  Autoritetet e SHBA-së propozuan ndryshime në standarde që do të lejojnë presionin e ujit në kokat e dushit të rriten, pasi presidenti i tyre, Donald Trump, vazhdimisht u ankua se nuk i pëlqen mënyra e punës së dusheve tani.

  Ministria e Energjisë ka vendosur të lehtësojë rregulloret, pasi Trump tha në një ngjarje në Shtëpinë e Bardhë se uji nuk po rrjedh aq shpejt sa nga çezmat.

  “Dhe çfarë bën? Ju qëndroni atje më gjatë ose bëni dush më të gjatë? Flokët e mia, unë nuk di për ju, por duhet të jetë perfekte”, ka thënë ai.

  Dhjetorin e kaluar, Trump tha se shërbimet mjedisore duhet ndryshojnë rregullat që synojnë kursimin e ujit dhe karburantit për ngrohjen e ujit.

  Shoqatat e konsumatorëve kanë dënuar planet, duke thënë se rregullat e tanishme kursejnë konsumatorët para pasi kursen ujë dhe karburant.

  Ky propozim do të lejonte që dushet, të cilat do të merrnin rreth 9.4 litra ujë në minutë, të ktheheshin në standardin e vitit 1992 në kohën kur George H.W. Bush ishte president.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Me fitoren e balotazhit të së dielës, Rexhep Taip Erdogan fiton mandatin e tretë presidencial radhazi duke u bërë një nga njerëzit...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Rivali i Rexhep Tajip Erdogan, Kemal Kilicdaroglu, ka mbajtur një fjalim, duke thënë se zgjedhjet nuk kanë qenë fer. Kilicdaroglu është shprehur...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij, Recep Tayip Erdogan për zgjedhjen e tij si president i Turqisë për...
  Lajme28 Maj 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit në Zveçan iu tha forcave...
  Sport28 Maj 2023
  Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 37-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Zonja e Vjetër pozicionohet në vend...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.