Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump e zëvendëson menaxherin e fushatës

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Përballë një beteje të ashpër rizgjedhjeje, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e zëvendësoi menaxherin e tij të fushatës zgjedhore.

  Trump tha se në vend të Brad Parscale do të vijë Bill Stepien, i cili ka qenë drejtor në terren i fushatës zgjedhore të Trumpit në vitin 2016.

  Parscale – i cili thuhet se u fajësua nga rrethi i brendshëm i Trumpit për një tubim me pak njerëz në Oklahoma, muajin e kaluar – do të qëndrojë si këshilltar i lartë.

  Sondazhet e opinionit tregojnë se Trump qëndron pas kundërshtarit të tij demokrat, Joe Biden, në prag të zgjedhjeve presidenciale të nëntorit, raporton ALSAT.

  “Brad Parscale, i cili ka qenë me mua për një kohë shumë të gjatë dhe ka udhëhequr strategjitë tona të jashtëzakonshme digjitale dhe të të dhënave, do të mbetet në atë rol, duke qenë këshilltar i lartë i fushatës”, shkroi Trump në Facebook.

  Parscale thuhet se është margjinalizuar javëve të fundit, për shkak të dështimit të një tubimi zgjedhor në Tulsa të Oklahomas.

  Vajza e presidentit, Ivanka Trump, dhe burri i saj, Jared Kushner – të dy këshilltarë të Shtëpisë së Bardhë – raportohet se e kanë fajësuar Parscalen për dështimin.

  Parscale ka thënë se më shumë se një milion njerëz janë regjistruar për të marrë pjesë në tubim, por, sipas Departamentit lokal të Zjarrit, tubimi është ndjekur nga më pak se 6,200 vetë.

  Pas tubimit, Parscale ka fajësuar një portë të bllokuar të sigurisë, protestuesit dhe mediat për pjesëmarrjen zhgënjyese.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, thotë se është përhapur masivisht fenomeni i shtëpive të barit. Ajo u shpreh se në Shqipëri ka...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ironizuar me deklaratën e sotme të kryeministrit Kurti, ku tha se ka Asociacion. Ahmeti ka publikuar...
  Lajme22 Mars 2023
  Kosova konsiderohet si një nga vendet me tregun me të lirë të punëtoreve në rajon dhe ky fakt e bën atë një...
  Lajme22 Mars 2023
  Profesori amerikan në Universitetin e Johns Hopkins ka thënë se Administrata Biden duhet ta bindë Ukrainën nëpërmjet marrëveshjes së Ohrit që ta...
  Lajme22 Mars 2023
  Për të enjten parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...
  Lajme22 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka sjellë Marrëveshjen e Ohrit, ku bën pjesë Asociacioni...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, thotë se është përhapur masivisht fenomeni i shtëpive të barit. Ajo u shpreh se në Shqipëri ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.