[wp-story]

Bota/Rajoni

Trump e Johnson flasin në telefon, mësohet se për çka biseduan

Trump e Johnson flasin në telefon, mësohet se për çka biseduan
20:19 | 02 Gusht 2019

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe kryeministri i ri britanik, Boris Johnson diskutuan në linjë telefonike për tregtinë dhe rivalitetin në rritje për kontrollin e teknologjisë 5G, thuhet në një komunikatë të Shtëpisë së Bardhë.

Gjatë bisedës që u zhvillua një ditë më parë, dy liderët biseduan për fushat e bashkëpunimit, veçanërisht tregtinë, 5G dhe sigurinë botërore.

Kjo është telefonata e dytë në radhë mes Trump dhe Johnson që bëhet publike brenda një javë, gjë që nxjerr në pah mbështetjen e administratës amerikane ndaj kryeministrit të ri britanik.

Javën e fundit, presidenti amerikan u shpreh se dy shtetet po punojnë ndërkohë për një marrëveshje tregtare pas-Brexit.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera