×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Tri orët më të shtrenjta në botë

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Çfarë i bën disa orë më të shtrenjta sesa tjerat?

  Fillimisht, është e qartë se materiali prej çfarë janë ndërtuar.

  Një orë e cila është krijuar nga metale apo gurë të çmueshëm padyshim se do të ketë një çmim shumë të lartë.

  Së dyti, çmimi definohet edhe nga brendi apo personi që e përpunon – një orë zvicerane e ndërtuar prej dore sigurisht se është më e shtrenjtë sesa një orë e prodhuar miliona herë në një fabrikë të madhe në Kinë.

  Dhe, së treti, çmimi i orës definohet edhe nga fakti se sa e rrallë është ora apo materiali me të cilin përbëhet.

  Më poshtë ju sjellim orët më të shtrenjta në botë.

  Rolex Paul Newman Daytona – 14.4 milionë funte

  Patek Philippe ref. 1518 – 9 milionë funte

  Vacheron Constantin 527260 – 6.5 milionë funte

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lifestyle04 Tetor 2023
  Organizëm më rezistent kanë njerëzit me grupin e gjakut 0. Kanë më pak shanse të vuajnë nga sëmundje kardiovaskulare, si goditje në...
  Lifestyle04 Tetor 2023
  Dashi: E nesërmja do të fillojë mirë, por më pas në mbrëmje do të keni një rënie të lehtë energjie e cila...
  Lifestyle03 Tetor 2023
  Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien e yndyrës së barkut dhe mund të kontribuojë në humbjen e peshës që...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.