Bota/Rajoni

Tre të vdekur si pasojë e një sulmi me thikë në Skoci

Tre të vdekur si pasojë e një sulmi me thikë në Skoci
16:34 | 26 Qershor 2020

Si pasojë e një sulmi me thikë në Glasgow të Skocisë, tre persona kanë humbur jetën.

Pas këtij sulmi, i dyshuari është qëlluar për vdekje nga autoritetet e sigurisë, shkruan BBC.

Federata e Policisë në Skoci ka njoftuar se edhe një pjesëtar i policisë është në mesin e personave të goditur me thikë.

Përmes një deklarate për media, Policia ka thënë se situata është nën kontroll dhe nuk ka ndonjë rrezik për publikun.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera