Bota/Rajoni

Tre të vdekur dhe 120 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Tre të vdekur dhe 120 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
16:39 | 16 Gusht 2020

Sipas ministrisë së Shëndetësisë në Shqipëri nëpërmjet një komunikate për media bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën tre persona teksa 120 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Mësohet se brenda harkut kohor të 24 orëve janë shëruar 48 persona, në total 3794.

 

Ndërkohë në spitalet COVID-19 po marrin trajtim 125 pacientë.

 

15 persona ndodhen në terapi intensive, ndërsa 5 janë intubuar./tch

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera